Młodzieżowy Kalendarz Obywatelski

Aktualności » Młodzieżowy Kalendarz Obywatelski

Młodzieżowe Kawiarenki Obywatelskie dobiegły końca. Za nami pięć spotkań dyskusyjnych w czasie, których młodzież wraz z ekspertami, decydentami i politykami rozmawiała na tematy istotne dla młodego człowieka.

Spotkania  dyskusyjne były poświęcone następującym tematom:

  • Aktywne obywatelstwo
  • Alternatywne sposoby nauki języków obcych
  • Mobilność młodzieżowa
  • Bezrobocie wśród młodych. Wolontariat jako sposób na rozpoczęcie kariery
  • Edukacja pozaformalna i międzykulturowa


Dyskusje odbywały się w kieleckich kawiarniach przy cieście i kawie. Klimat kawiarni sprawił, że przebiegały w miłej i kameralnej atmosferze. Dyskutujący wymieniali się poglądami, doświadczeniami i wypracowywali wspólne wnioski. W czasie spotkań nie zabrakło miejsca na poważne przykłady i anegdoty. Udało się pokonać dystans między dyskutującymi, a młodzież i eksperci stali się równorzędnymi partnerami do rozmowy. Dzięki Młodzieżowym Kawiarenkom Obywatelskim, młodzi ludzie przekonali się, że mogą mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Wystarczy tylko trochę dobrej woli, chęci i wysiłku.

W czasie spotkań dyskusyjnych uczestnicy opracowywali hasła zachęcające młodzież do podejmowania różnego rodzaju aktywności. Wybrane z nich trafiły na wystawę plakatów, którą można było zobaczyć w wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Mamy nadzieję, że stały się inspiracją do podejmowania inicjatyw.

Każde ze spotkań obfitowało w cenne wnioski, które nasi wolontariusze zebrali i przygotowali w formie publikacji. Publikacja trafiła do młodzieży oraz osób kształtujących politykę młodzieżową, by mogli swoje działania ukierunkować na potrzeby młodych ludzi.

Mamy nadzieję, że publikacja będzie również dla Was zachętą do wzięcia losu w swoje ręce.

 

 
Finansowanie